• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Kamila Sokołowska mistrzem polskiej ortografii!

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

Mikołaj Rej

W dniu 23 lutego 2015 roku został przeprowadzony I Szkolny Konkurs Ortograficzny. Dyktando było jednym z wydarzeń promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, obchodzony na całym świecie 21 lutego na pamiątkę demonstracji studentów w Bangladeszu w 1952 roku, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Konkurs przeprowadzili: Pani Jolanta Pietruszka i Pan Waldemar Kilar, a honorowy patronat objął Pan dyrektor Piotr Cisek, który w mowie inauguracyjnej podkreślił, jak ważne jest posługiwanie się poprawną polszczyzną w piśmie i mowie. Funkcję lektora pełniła Katarzyna Hanus, która dyktowała tekst uczestnikom. W dyktandzie wzięło udział 18 uczniów. W ich opinii tekst nie był łatwy, a największe trudności sprawiły im następujące wyrazy: dziewięcioipółletni, pożądliwa hipochondryczka, superwakacje, megapizz.

Ostatecznie, po ocenie prac przez jury, 1. miejsce i tytuł mistrza polskiej ortografii zdobyła Kamila Sokołowska z klasy IIIb. Miejsce 2. zajęła Emilia Chmiel z klasy IIb, a na 3. pozycji uplasowała się Aleksandra Gubała z klasy IIIa. Laureatki otrzymały cenne nagrody książkowe, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom. Gratulujemy i zapraszamy za rok!