• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pola Nadziei

„Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia”

J.P Sartre

„Pola nadziei” to międzynarodowa akcja zapoczątkowana sześćdziesiąt lat temu przez Fundację Marie Curie „Cancer Care” w Szkocji. Program pomagający chorym na raka, po raz pierwszy w Polsce pojawił się dwanaście lat temu w Krakowie. Ta inicjatywa  z biegiem lat małymi kroczkami rozeszła się po całej Polsce.
W Niedzielę Palmową 29 marca 2015 roku wzięliśmy udział w siódmej charytatywnej kweście Krośnieńskich Pól Nadziei. Organizatorem tej szczytnej akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum przy udziale Urzędu Miasta Krosna, członków Koła Hospicyjno- Charytatywnego, Stowarzyszenie Krośnieńskich Amazonek, Akcji Katolickiej i Harcerzy.

Do akcji włączyło się dwudziestu trzech uczniów naszej szkoły: Julia Bolanowska, Kamila Frącek, Oliwia Staroń, Izabela Dudek, Julia Oller, Maria Różowicz, Julia Hanus, Patryk  Chmiel, Kacper Penar, Szymon Rygiel, Alan Kasperkowicz, Julia Dąbrowska, Julia Niemczyk, Kamila Małek, Maria Przybyła, Gabriela Głód, Karolina Niemczyk, Urszula Rogula, Maria Kuczwar, Mateusz Bolanowski, Aleksandra Bolanowska, Jakub Nowak, Kamil Hanus, natomiast opiekunami tych uczniów były Panie: Urszula Chmiel, Urszula Koźma, Bernadeta Bialas i Ewa Barańska.
Ofiarodawcy byli bardzo hojni, zebraliśmy 1680,64 zł. W zamian za datek rozdawaliśmy piękne żonkile. Celem akcji jest przypomnienie, że wokół nas są ludzie cierpiący na nieuleczalne choroby, którzy potrzebują nie tylko fachowej opieki, ale życzliwości, empatii ze strony drugiego człowieka. Do zobaczenia za rok.