• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Turniej wiedzy o Patronce rozstrzygnięty!

„Bóg w opatrznościowej dobroci swojej nadał nam przykazanie miłości bliźniego, aby serca nasze nie jałowiały w egoizmie”.

Anna z Działyńskich Potocka

W dniu 2 czerwca 2015 roku, w 89. rocznicę śmierci hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej, założycielki uzdrowiska Rymanów, został zorganizowany Konkurs Wiedzy o Patronie ZSP w Posadzie Górnej. Miał on na celu spopularyzowanie dokonań wybitnej kobiety – publicystki, altruistki i społeczniczki. Konkurs adresowany był do uczniów klasy IIIb, którzy gruntownie zapoznali się z jej życiorysem oraz spuścizną materialną i duchową Pani Rymanowa.

Autorem testu i głównym pomysłodawcą turnieju był Pan Waldemar Kilar, który zredagował pytania dotyczące nie tylko życia osobistego Patronki, ale także jej działalności oświatowej i społecznej. Test składał się z 40 zadań. Można było za nie otrzymać maksymalnie 40p. Po ocenie wszystkich prac konkursowych 1. miejsce ex aequo przyznano Weronice Niemczyk i Aleksandrze Śliwce, które zdobyły po 37p. Drugą lokatę wywalczyła Karolina Rajnik (35p.), natomiast na najniższym stopniu podium znalazła się Jagoda Farbaniec (32p.). Wspomnieć wypada, że konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Nagrody ufundował dyrektor Pan Piotr Cisek, który objął honorowym patronatem turniej wiedzy. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom. Arkusz testu wraz z kluczem odpowiedzi dostępny jest TUTAJ.