• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wyprawa na Przymiarki

„To podróż daje nam szczęście, nie jej cel”.

Dan Millman

W dniu 15 września 2015 roku uczniowie klas 4a i 4b pod opieką Pani Alicji Szymanowskiej oraz Panów: Waldemara Kilara i Józefa Krzysztyńskiego wzięli udział w pieszej wycieczce na Przymiarki, grzbiet górski w Beskidzie Niskim w paśmie Wzgórz Rymanowskich. Celem wyprawy była integracja grupy rówieśniczej, poznanie polskiej historii i kultury, wspomaganie rodziny w procesie wychowania, a także upowszechnianie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.
Najpierw dotarliśmy do Rymanowa Zdroju, skąd szlakiem zielonym ruszyliśmy w kierunku południowo – zachodnim. Podczas wędrówki podziwialiśmy urokliwe zakątki Beskidu Niskiego – majestatyczne ściany lasów bukowych od strony Wisłoczka, panoramę Rymanowa z górującą wieżą kościoła parafialnego, farmę wiatrową w Klimkówce.

Podczas wędrówki słuchaliśmy zajmujących opowieści o nieistniejących wsiach łemkowskich, opuszczonych przez ludność po II wojnie światowej w wyniku akcji Wisła, m.in. o Króliku Wołoskim, Wólce czy Wołtuszowej. W końcu osiągnęliśmy cel naszej wyprawy i zdobyliśmy Przymiarki, usytuowane na wschód od Lubatowej. Patrząc na południe, oglądaliśmy zabudowania Bałucianki. Po przeciwległej stronie poszukiwaliśmy śladów wsi Wólka, słynącej przed wojną z rzeźb wykonywanych przez miejscowych artystów. Z trudem udało nam się wypatrzeć stare zdziczałe drzewa owocowe. Naszą uwagę przykuła pokryta lasem góra Cergowa, której najwyższy szczyt wynosi 681 m n.p.m. Niestety, ze względu na nie najlepszą widoczność nie udało nam się dostrzec Tatr.
Była piękna pogoda: świeciło słońce, a delikatny wietrzyk umilał wędrowanie. Podczas odpoczynku wzięliśmy udział w grach i zabawach integracyjnych, a niesamowitą pamiątką z rajdu okazały się bez wątpienia zdjęcia. Wspólne poznawanie Beskidu Niskiego w ramach Dnia Turystyki było wspaniałym przeżyciem.