• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sesja fotograficzna w atelier Małgorzaty i Grzegorza Wołczańskich

„Zdjęcie to wyrażanie wrażeń.
Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?”

Ernst Haas

W dniu 19 października 2015 roku Michał Macnar – Przewodniczący SU, Katarzyna Hanus – Zastępca Przewodniczącego SU, Lidia Kasperkowicz – Skarbnik SU i Andżelina Wermińska – Rzecznik SU wzięli udział w sesji fotograficznej w atelier Państwa Małgorzaty i Grzegorza Wołczańskich w Rymanowie. Towarzyszyli im: Dominika Kabiesz – Przewodnicząca Sekcji Kulturalno – Artystycznej, Michalina Śliwka – Przewodnicząca Sekcji Dekoratorskiej, Emilia Chmiel – Przewodnicząca Sekcji Charytatywnej i Mateusz Graboń – Przewodniczący Sekcji Organizacyjno – Porządkowej. Uczniowie, czynnie zaangażowani w pracę społeczną, promowali Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej.

Przedstawiamy piękne, wystylizowane zdjęcia, których autorem jest Pani Małgorzata Wołczańska. Wrażenie robią fotografie w stylu retro ukazujące uczniów jako młodych ludzi głodnych wiedzy, ciekawych świata, chętnych do podejmowania kolejnych wyzwań. Ciekawym pomysłem było również wykorzystanie rekwizytów m.in. starego roweru, lampki oliwnej czy globusa. To niecodzienne spotkanie, zainicjowane przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Panią Iwonę Kucię i Pana Waldemara Kilara, miało wyzwolić wśród naszych wychowanków kreatywność oraz sprawić, by czuli się odpowiedzialni za siebie i innych, a swą postawą udowadniali, że warto realizować marzenia i sięgać po najwyższe cele.