• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jakub Siręga w finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Literatura i dzieci”!

„Poeta pragnie w jasny dzień pokazać światło księżyca”.

Jean Cocteau

W dniu 19 listopada 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie został przeprowadzony etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Literatura i dzieci”, którego tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Podróże małe i duże”. W konkursowe szranki stanęli uczestnicy z dwóch grup wiekowych: z oddziałów 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych z powiatów: krośnieńskiego, brzozowskiego i jasielskiego. W tym gronie znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.
Prezentacjom –  recytacjom polskiej poezji, piosenkom, formom teatralnym, podejmującym motyw podróży – bacznie przysłuchiwali się jurorzy: Pani Małgorzata Hołowińska – animatorka wydarzeń kulturalnych, instruktor sztuki recytacji, zastępca dyrektora WDK w Rzeszowie, Pani Irena Nowotarska – polonistka, miłośniczka poezji, Pan Sebastian Stachurski – wokalista, kompozytor, gitarzysta, autor, aranżer. Konkurs otworzyła dyrektor GOK-u Pani Danuta Litarowicz, która życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia. Wyraziła swą radość, że młodzi ludzie kochają poezję i ją czytają. Funkcję konferansjerki pełniła Pani Alina Pulnar.

Wspaniale zaprezentował się Jakub Siręga z klasy 1a. Wychowanek Pani Marii Niemczyk z właściwą sobie ekspresją wygłosił żartobliwy liryk „Skuterek” Doroty Skwarek. Jego wystąpienie oczarowało jurorów, którzy przyznali mu 1. miejsce oraz nominację do etapu finałowego. Bardzo dobrze wypadła, zajmując 2. miejsce, Oliwia Szybka z klasy 3a, która zaśpiewała piosenkę Majki Jeżowskiej „Jadę w świat”. Doceniono ją za możliwości wokalne i barwę głosu. Uczennica pracowała pod kierunkiem Pani Urszuli Koźmy. Natomiast w gronie uczestników z klas 4-6 wysoką 3. lokatę przyznano Izabeli Sirędze za recytację wiersza Jolanty Wybieralskiej „Podróż mysiej rodziny”. Potrafiła skupić na sobie uwagę jurorów dzięki umiejętnie budowanemu nastrojowi swojego wystąpienia. Dostrzeżono także walory recytacji Aleksandry Hanus z klasy 4a, która zdobyła wyróżnienie. Uczennice Pana Waldemara Kilara znalazły się w czołówce najlepszych recytatorek konkursu.
Przewodnicząca jury, Pani Małgorzata Hołowińska, podkreśliła, iż uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, przez co bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Literatura i dzieci” odbędzie się w dniach 3-4 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. W gronie najlepszych z najlepszych wystąpi Jakub Siręga. Gratulujemy!