• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

EKOSKOP w Posadzie Górnej

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi”.

W dniu 11 grudnia 2015 roku w szkole gościliśmy wolontariuszy ze Stowarzyszenia EKOSKOP w Rzeszowie, którzy prowadzili warsztaty z ekologii w ramach projektu „Razem chrońmy nasze powietrze”, finansowanego przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. Tegoroczna edycja została skierowana do uczniów z Przemyśla i Rymanowa Zdroju. Zaobserwowano, że w gminie Rymanów notuje się znaczne przekroczenie norm zanieczyszczeń w powietrzu, dlatego studenci i trenerzy postanowili zorganizować spotkanie z uczniami ZSP w Posadzie Górnej, by – poprzez edukację i profilaktykę – wyeliminować złe nawyki mieszkańców, w tym m.in. palenie odpadami w piecach centralnego ogrzewania w domach. Zajęcia zostały dostosowane do potrzeb psychofizycznych uczniów: najmłodsi obejrzeli ciekawe edukacyjne widowisko i wzięli udział w pogadance, natomiast uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści wysłuchali wykładu a także realizowali zadania w grupach.

Dowiedzieliśmy się, że oddychanie powietrzem niskiej jakości może mieć zgubny wpływ na nasze zdrowie. Według danych UE ze względu na zanieczyszczenie powietrza rocznie w Polsce umiera ok. 28 tys. osób. Przyczynami wysokiego stężenia jest nadmierne korzystanie z samochodów osobowych, spalanie węgla niskiej jakości, palenie odpadami takimi jak: plastik, guma, folie, wyroby z PCV, oleje przepracowane, tekstylia.
Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości ekologicznej naszych uczniów i wyrobienie odpowiedzialności za stan środowiska.