• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Walentynki najmłodszych

„Na górze róże, na dole fiołki,
Kochajmy się jak dwa aniołki”.

Wierszyki tej i podobnej treści pisali uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej na walentynkowych kartkach. Motywem przewodnim ozdobnych kartek były czerwone serduszka - znak sympatii i przyjaźni.
W dniu 12 lutego 2016 roku - dwa dni przed Świętem Zakochanych, przedstawicielka „Poczty Polskiej” - Natalia Wołczańska - uczennica klasy 3a zadbała o to, by wszystkie trafiły do adresatów. Wręczaniu kartek towarzyszyły ogromne emocje. Było dużo niepewności, radości, uśmiechów, a nawet wstydliwych rumieńców. Wszyscy przecież wiemy, że pierwsze miłości zdarzają się już w przedszkolu. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klasy 3a obdarowywali się też wzajemnie czerwonymi upominkami, smakowali słodkich serduszek przygotowanych przez rodziców, a Magda Penar z klasy 3b częstowała swoje koleżanki i kolegów pysznymi cukierkami. Były uściski, przytulania i buziaki. Nie mogło być przecież inaczej, wiadomo - wszyscy bardzo się lubimy.