• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie wolontariuszy 24 Finału WOŚP

W dniu 12 lutego 2016 roku, w Restauracji „Jaś Wędrowniczek” odbyło się spotkanie wolontariuszy 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej gminy. Spotkanie zorganizowała szefowa sztabu WOŚP w Rymanowie - Pani Agnieszka Niemczyk. Popołudniową uroczystość otworzył zastępca burmistrza - Pan Jan Materniak. W ciepłych słowach kierowanych do młodzieży i nauczycieli dziękował za zaangażowanie i bezinteresowną, wielką dobroć. Podkreślił, iż to co wspólnie zrobili 10 stycznia jest wspaniałym świadectwem wrażliwości i otwartego serca, a zebrane ponad 25 tysięcy złotych będzie cegiełką przy zakupie urządzeń medycznych dla najmłodszych pacjentów oraz zapewni godną opiekę seniorom.

Słowa uznania i wdzięczności wyraziła również koordynatorka akcji - Pani Agnieszka Niemczyk. W dalszej części zastępca burmistrza wręczył wolontariuszom imienne podziękowania od samego Jurka Owsiaka. Życzył też zebranym dużo uśmiechu, siły i energii do pięknych działań, a organizatorka zaprosiła wszystkich na pyszną pizzę.
O tym, że pomaganie przynosi wiele radości przekonali się wolontariusze naszego gimnazjum: Klaudia Kindlik, Karolina Niemczyk, Andżelina Wermińska, Anita Ziajka, Kamila Jaślar, Emilia Chmiel, Marta Chentosz, Aneta Sokołowska, Eliza Berdel, Julia Wolińska, Katarzyna Długosz, Krzysztof Hanus oraz Dominik Kowalski, którzy kwestowali przy kościele i na ulicach , a Lidia Kasperkowicz śpiewała w GOK-u, w tą pełną miłości i czerwonych serduszek - orkiestrową niedzielę.

Już dziś zapraszamy do udziału w jubileuszowym, 25 Finale WOŚP.

Urszula Koźma