• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Aleksandra Hanus gościem honorowym II Kongresu Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie!

„Kresy nie są krajem turystów ani krajem z „okna wagonu”. Jest to bowiem kraj zamknięty w sobie coś na kształt starej, pełnej treści księgi, oprawnej w wypłowiały nieco pergamin. Kto by chciał wydać sąd o tej zamkniętej księdze jedynie z oprawy, nie zgłębiwszy jej treści, popełniłby mimowolnie krzywdzącą lekkomyślność w ocenie dalekiej od prawdy. Należy się głęboko wżyć w ten kraj, trzeba mieć w sobie pewne atawizmy przekazane przez ubiegłe pokolenia, gdzieś z zamierzchłej pono przeszłości, aby wyczuć duszę i bicie serca tego dziwnego kraju, pachnącego borem, żywicą, dymkiem smolnego łuczywa, trzeba być może trochę poetą, artystą i ... myśliwym”

Mieczysław Jałowiecki

W dniach 14-15 czerwca 2019 roku Aleksandra Hanus z klasy 7a, jako laureatka 1. miejsca w III Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”, była gościem honorowym II Kongresu Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej „Gród, co semper był fidelis”

oraz Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Lwów w życiu II Rzeczypospolitej Polskiej 1918-1939. Stulecie połączenia Lwowa z Polską odrodzoną”. Dwudniowy pobyt w Lublinie obfitował w wiele atrakcji i wydarzeń o charakterze kulturalnym i naukowym. Uczennica pod opieką swego ojca Pana Mariusza Hanusa w Pałacu Czartoryskich w Lublinie, obecnie siedzibie Lwowskiego Towarzystwa Naukowego, wzięła udział w licznych wykładach, wygłoszonych przez profesorów polskich i ukraińskich uczelni. Wysłuchała m.in. ciekawej prelekcji prof. Sławomira Niciei z Opola pt. „Lwowskie Campo Sancto – Cmentarz Obrońców Lwowa narodowym sanktuarium II Rzeczypospolitej”. Centralnym punktem sesji naukowej podczas kongresu było wręczenie nagród dla laureatów konkursu. W gronie tym znalazła się Aleksandra Hanus. Książki, upominki, nagrody rzeczowe i okolicznościowy dyplom odebrała z rąk Pani prezes Ewy Gułkowskiej i Pana wiceprezesa Jerzego Rosiaka ze Wschodnioeuropejskiego Instytutu Nowoczesnej Edukacji. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem JE abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, JE bp. Pacyfika Dydycza i JE bp. Mariana Buczka. Patronat medialny nad II Kongresem Środowisk Kresowych objęła: TVP Kultura i TVP Lublin. O relacji z wydarzenia można przeczytać TUTAJ.
Gratulujemy Aleksandrze Hanus wspaniałego sukcesu w III Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”.