• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Projekt „Czytamy ulubione wiersze”

„Poeta pragnie w jasny dzień pokazać światło księżyca”.

Jean Cocteau

W dniu 21 marca 2022 roku uczniowie klasy 5b w ramach promocji Światowego Dnia Poezji czytali swe ulubione wiersze. Spotkanie zainaugurował wychowawca Pan Waldemar Kilar, którzy wygłosił wiersz „Niektórzy lubią poezję” Wisławy Szymborskiej, wybitnej polskiej poetki, uhonorowanej w 1996 roku Nagrodą Nobla. W dalszej części spotkania ze szkolnej sceny rozbrzmiewały strofy Juliana Tuwima, Romana Brandstaettera, Wandy Chotomskiej, Julii Hartwig, Zbigniewa Herberta czy zmarłego w tym roku Jarosława Marka Rymkiewicza. Punktem kulminacyjnym spotkania była popisowa recytacja liryku, gloryfikującego Ukrainę, w wykonaniu Yevy Triukhan, która wskutek wojny rosyjsko – ukraińskiej została zmuszona do opuszczenia rodzinnego Zaporoża i rozpoczęła naukę w naszej szkole. Jej wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami i wniosło powiew refleksji nad znikomością świata, targanego zawieruchą wojenną. Czytane fragmenty poezji były przeplatane partiami wokalnymi, wśród których znalazły się powszechnie znane, wręcz kultowe kompozycje wykonywane przez Annę German („Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los”) i Czesława Niemena („Wspomnienie”, „Dziwny jest ten świat”). Warto wspomnieć, że Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku, a jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.