• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Z IGNACYM ŁUKASIEWICZEM NA TY”

„Z wszystkich ludzkich rzeczy, tylko wiedza jest nieśmiertelna”.

Plutarch

W ubiegłym roku obchodziliśmy 200 rocznicę urodzin i 140 śmierci pioniera przemysłu naftowego, Ignacego Łukasiewicza. Wiele podjętych wtedy inicjatyw, w celu upamiętnienia tego wyjątkowego człowieka, znalazło dalszą kontynuację w bieżącym roku.
W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbył się II Wojewódzki Konkurs Historyczno-Chemiczny. Po eliminacjach szkolnych do ścisłej 10 zakwalifikowała się drużyna, którą tworzyli chłopcy z klasy 8a w składzie: Dorian Smoleń, Dawid Smoleń i Szymon Bałuka.
Oprócz sprawdzania wiedzy z zakresu życia i działalności Ignacego Łukasiewicza, rozwijano także elementy pracy zespołowej. Uczestnicy musieli stawić czoła dwóm testom; najpierw należało udzielić odpowiedzi na 46 pytań otwartych z historii.

Pytano np. o autora najsłynniejszego portretu Łukasiewicza, formy upamiętnienia naukowca, jak potocznie Ignacy nazywał aptekę w Brzostku… Kolejne zadanie do wykonania to test z chemii, liczący kolejne 29 pytań. Należało wiedzieć m. in.; w jakiej temperaturze destyluje nafta, jak rozpoznać węglowodory nienasycone, czy podać wzór sumaryczny propenu. W przygotowaniach do konkursowej rywalizacji, chłopcom pomogły: Pani Anna Bałuka oraz Pani Bernadeta Michnowicz.
Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na IV miejscu, tuż za podium.
Serdecznie gratulujemy zdobytej wiedzy i trafnie udzielonych odpowiedzi w trudnych i wymagających testach.