• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sukcesy literackie gimnazjalistek

W dniu 16 października br. w 32. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II w Zespole Szkół Publicznych w Zręcinie w ramach obchodów uroczystości poświęconych naszemu wielkiemu Polakowi odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Literackiego o Janie Pawle II. Konkurs miał na celu przybliżenie sylwetki i oddanie hołdu polskiemu Papieżowi oraz inspirowanie do poszukiwania właściwych wzorców postępowania i kształtowania życia według Jego nauczania.

Wielki sukces odniosła Magdalena Kluska z klasy IIIa, która zdobyła II miejsce (dodajmy, że jury postanowiło nie przyznawać I lokaty). Doskonale zaprezentowała się Zuzanna Śliwka z klasy Ia. Jako najmłodsza uczestniczka konkursowych zmagań uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy talentu i wielkich umiejętności redakcyjnych!

Uczennice pracowały pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.