• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Finał VI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów już za nami

W dniu 20 marca w Szkole Przymierza Rodzin w Warszawie odbył się finał VI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Do III etapu zakwalifikowało się 187 uczniów, wśród których znalazł się Maciej Głowacki z klasy IIIa. Poprawił wynik z ubiegłego roku (wówczas był finalistą) i uzyskał tytuł laureata IV stopnia. Warunkiem uczestniczenia w zmaganiach finałowych było uzyskanie odpowiedniej liczby punktów na zawodach etapu II, które dla województwa podkarpackiego odbyły się w Stalowej Woli. Sam tytuł finalisty zwalnia z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Arkusz składał się z 5 zadań, których trudność polegała głównie na niekonwencjonalnym charakterze i konieczności złożonego, logicznego myślenia. Czas przeznaczony na ich wykonanie wynosił 3 godziny. Olimpiada posiada też specyficzny system punktowania (0, 2, 5, 6.) dostosowany do dużej liczby możliwych rozwiązań. Po zakończeniu zawodów odbyło się omówienie zadań, na którym każdy mógł się podzielić własnymi pomysłami. Uczestnicy mieli możliwość otrzymania czasopisma fizyczno-matematycznego „Delta” i tablic matematycznych.

Następnego dnia ogłoszono wyniki. Swoją obecnością zaszczycili:

  • Katarzyna Hall – Minister Edukacji Narodowej,
  • Zbigniew Marciniak – Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • Krzysztof Chełmiński – Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej,
  • Edward Tutaj – przedstawiciel Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej,
  • Łucja Kaczemcewa – przedstawiciel polskiej szkoły w Wilnie.

 Ucznia do konkursu przygotowywała Pani Edyta Krukar.