• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

LEŚNY DZIEŃ DZIECKA

Dnia 1 czerwca 2011 r. już po raz ósmy Nadleśnictwo Rymanów przy współudziale Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie zorganizowało uroczyste obchody „Dnia Dziecka". W Ośrodku Edukacji Ekologicznej gościliśmy reprezentantów szkół z: Beska, Bzianki, Klimkówki, Królika Polskiego, Mliczy, Nowotańca, Odrzechowej, Posady Górnej, Rymanowa, Wisłoczka, Sieniawy, Wisłoka Wielkiego, Wróblika Szlacheckiego, Pielni, Zarszyna, Komańczy oraz reprezentantów Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

   
Występ artystyczny

Uroczystość otworzył Pan Nadleśniczy Bogusław Famielec, który powitał zebranych gości, po czym uczniowie Szkoły Podstawowej z Odrzechowej przedstawili widowisko słowno-muzyczne na tematy związane z ekologią i ochroną przyrody. Występ nagrodzono gromkimi brawami. Świetne przygotowanie artystyczne młodzieży było zasługą opiekunów artystycznych Pani Bożeny Sołtys oraz Pana Daniela Kornasiewicza. Podczas prezentacji przyrodniczej pt. „Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w systemie ochrony przyrody" Pan Ignacy Bielecki z ZKPK w Krośnie w ciekawy, urozmaicony wieloma anegdotami sposób przybliżył uczestnikom spotkania walory krajobrazowe i historyczne miejscowych terenów. Dzieci biorące udział w uroczystości z niecierpliwością czekały na kolejny punkt programu tj. wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego organizowanego przez nadleśnictwo, którego temat

   
Nagrodę wręcza Pan Andrzej Betlej

przewodni brzmiał „Mieszkańcy Lasu". Konkurs jak co roku cieszył się dużym powodzeniem. Ocenie poddano 167 prac (kategoria 0-I – 46 prac, kategoria II-III – 34 prac, kategoria IV-VI – 87 prac). Nagrody laureatom wręczali zaproszeni goście: bryg. Krzysztof Dżugan - komendant PSP w Sanoku, ksiądz dr Jan Cebulak - kapelan leśników, Pan Andrzej Betlej - wójt Gminy Zarszyn, Pan Tomasz Biały, - dyrektor ZKPK w Krośnie, Pan Paweł Szczygieł - prezes Uzdrowiska Rymanów Zdrój, Pan Władysław Brejta - prezes Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Odrzechowej, Pan Stefan Kosiarski - przyjaciel Jana Pawła II, Pan Czesław Szajna,- prezes Stowarzyszenia „Nasz Rymanów". Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzenia nadesłanych prac na zorganizowanej w izbie edukacyjnej wystawie pokonkursowej.

   
 

Po części oficjalnej przyszedł czas na „rozrywkę". Aby nie zabrakło sił na gry goście zostali zaproszeni na smaczny posiłek. Pracownicy nadleśnictwa i parków krajobrazowych przygotowali liczne zagadki o tematyce leśno - przyrodniczej. Nawiązując do tematu tegorocznego konkursu plastycznego większość z nich dotyczyła mieszkańców lasu. Najdłuższa kolejka ustawiała się jednak do pracowników Instytutu Zootechniki z Odrzechowej, którzy w ten uroczysty dzień umilali dzieciom czas organizując przejażdżki konne „w siodle" i bryczką.
Piękna pogoda, urokliwe miejsce i piknikowa atmosfera sprawiły że najmłodsi opuszali nasz ośrodek edukacji z uśmiechem na ustach. Życzymy aby towarzyszył im nie tylko w dniu ich święta, ale także każdego dnia przez cały przyszły rok- bo następny Dzień Dziecka już za 365 dni…

Tekst: Magdalena Lorenc
Zdjęcia: Tomasz Smoleń