• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Siła muzyki, czyli o X Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla upamiętnienia życia i artystycznych dokonań Fryderyka Chopina

Rok 2010 uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został proklamowany Rokiem Fryderyka Chopina. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego poświęconego wybitnemu polskiemu kompozytorowi.

 

Recenzja z koncertu muzycznego autorstwa Tomasza Farbańca pt. „Muzyka sercem pisana” oraz kartka z pamiętnika z pobytu w Szafarni Dominiki Ziemby zostały wysoko ocenione przez jury. Uczniowie zwycięskich prac zostali zakwalifikowani do 14-osobowego finału konkursu, który odbędzie się 2 lutego 2010 roku w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza w Lublinie. Tam staną w konkursowe szranki, by wygłosić orację na jeden z zaproponowanych tematów:

  1. Robert Schumann powiedział: „Kapelusze z głów, panowie, to geniusz”. Co należy zrobić, aby młodzi Polacy pokochali twórczość Fryderyka Chopina?
  2. Miarą popularności mistrza jest jego obecność w repertuarze wybitnych wirtuozów. Dlaczego muzycy i melomani z całego świata tak chętnie sięgają do dzieł polskiego kompozytora?

Uczniów do konkursu przygotowuje Pan Waldemar Kilar.