• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

V Krośnieńskie Pola Nadziei

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”

Dante

W Niedzielę Palmową 24 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli włączyli się w szlachetną akcję „Krośnieńskie Pola Nadziei”. Była to już piąta charytatywna kwesta organizowana na rzecz Hospicjum w Krośnie. Każdemu, który wrzucił datek do puszki, uczniowie wręczali żółtego żonkila, symbolizującego nadzieję, przynoszoną przez ofiarodawców chorym ludziom.
Ks. arcybiskup Józef Michalik, który patronuje tej akcji, napisał: „Zwłaszcza we współczesnych czasach trzeba budzić człowieka w człowieku i w ludziach, abyśmy nie zwalniali się zbyt łatwo z obowiązku pomocy potrzebującemu naszej obecności, a zwłaszcza nieuleczalnie choremu. Przywrócenie zdrowia niekiedy jest niemożliwe, ale zawsze jest możliwe przywrócenie sensu życia, umocnienie w cierpieniu, wyrwanie z samotności”.

W tym wielkim dziele pomocy bliźniemu wzięły udział młode wolontariuszki, które kwestowały pod kościołem pw. św. Stanisława BM w Rymanowie Zdroju po każdej mszy świętej: Aneta Gozdecka, Lidia Kasperkowicz, Dominika Szul, Andżelina Wermińska, Emilia Chmiel, Karolina Rajnik, Weronika Niemczyk, Aleksandra Śliwka, Aleksandra Krukar, Kamila Jaślar, Weronika Wołczańska, Roksana Franków, Klaudia Zięba, Aleksandra Wiernusz, Paulina Berdel, Michalina Śliwka, Kornelia Szul. Opiekę pełniły Panie: Urszula Koźma, Magdalena Kasperkowicz, Urszula Chmiel, Maria Niemczyk, Agnieszka Szul, Ewa Barańska, Bernadeta Białas. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i ofiarności ludzi dobrej woli udało się zebrać 2118,27 zł. Dziękujemy za dobre serce!