• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Otwarcie wystawy grafiki „W krainie różności”

„Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”.

Leonardo da Vinci

W dniu 26 kwietnia 2013 roku odbyło się w murach szkoły uroczyste otwarcie wystawy grafiki „W krainie różności” z udziałem dyrekcji szkoły i uczniów. Zdaniem kurator wystawy i inicjatorki całego przedsięwzięcia Pani Anety Skóry wyeksponowane prace ujawniają wielki, drzemiący potencjał artystyczny ich autorów. Rysunki, zgromadzone przez marszandkę Karolinę Długosz z klasy IIIa, stworzyli: Przemysław Śliwka, Zuzanna Wróblewska (klasa 6b), Tomasz Pelczar, Aleksandra Śliwka (klasa Ib), Sylwia Solecka (klasa IIa), Sara Jękot (IIb).
Podziwiać można martwą naturę, pejzaże, również fantastyczne, inspirowane prozą Johna Tolkiena, portrety. Zaprezentowane zostały prace ważne dla samych twórców, którzy wykonali je bez wskazówek nauczyciela plastyki, pozbawione korekty, całkowicie wolne od szkolnej maniery. Mamy nadzieję, że ekspozycje prac uczniowskich będą stałym i ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, a nasi uczniowie zaskoczą nas jeszcze wielokrotnie swoją wrażliwością. Wystawa będzie czynna do 31 maja br.