• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Majowa wędrówka

„Wędrówką jedną życie jest człowieka…”

Edward Stachura

W dniu 9 maja 2013 roku 20-osobowa grupa gimnazjalistów, korzystając z pięknej pogody, udała się na kilkugodzinną wędrówkę po Rymanowskiej Ziemi. Była to wspaniała okazja nie tylko do podziwiania uroków naszej najbliższej okolicy, ale również do przypomnienia sobie starych, często już nieużywanych nazw zwyczajowych poszczególnych miejsc.
Po wyjściu ze szkoły minęliśmy Leśniczówkę i w Dziubówce skręciliśmy w kierunku Granicznej Górki. Z tego niewielkiego wzniesienia podziwialiśmy panoramę Dołów Jasielsko – Sanockich i otaczających je pasm wzniesień: Pogórza Ciężkowickiego, Strzyżowskiego i Gór Sanocko – Turczańskich. Następnie, ominąwszy od północy Mogiłę, weszliśmy na czerwony szlak łączący Rymanów Zdrój z Iwoniczem Zdrojem. Wędrowaliśmy nim kilkanaście minut, by dotrzeć do leśnej drogi, która zaprowadziła nas do Kościółka Znalezienia Krzyża Świętego i Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Klimkówce.

Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w kierunku potężniejących z każdym krokiem „wiatraków”. Jednak dopiero po dotarciu do nich byliśmy w stanie ogarnąć ich ogrom. Potęga budowli nas wręcz przytłoczyła. Zaczęliśmy odczuwać trudy wędrówki. Po zregenerowaniu sił udaliśmy się w kierunku Rymanowa i Posady Górnej.
Wycieczka była bardzo udana. Dziękujemy Pani Agnieszce Ziębie i Panu Piotrowi Ciskowi za wspólnie spędzony czas. Razem wędrowaliśmy po malowniczej okolicy i z bliska mogliśmy się przyjrzeć farmie wiatrowej.