• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piesza wycieczka klasy III do Rymanowa

W dniu 14 maja 2013 roku uczniowie klasy trzeciej gimnazjum pod opieką Pani Agnieszki Kindlik i Pani Edyty Krukar udali się na pieszą wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków oraz Huty Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie.
Pan Marian Niemczyk zapoznał uczniów z historią budowy oczyszczalni oraz procesami technologicznymi. Budowę rozpoczęto w 1984 roku. Po przerwaniu robót w latach 1989-1992 wznowiono je w 1993 roku. Proces technologiczny opiera się na mechanicznym i biologicznym usuwaniu zanieczyszczeń organicznych i biogennych z wykorzystaniem pracy osadu czynnego. Wybudowana oczyszczalnia i kolektory sanitarne zapewniają ochronę ekologiczną rzeki Tabor.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie huty szkła. Tajniki obróbki szkła zdradził młodzieży sam właściciel huty Pan Henryk Rysz. Kilku uczniów mogło spróbować swoich sił w dmuchaniu szklanych baniek. Na koniec w galerii uczniowie mogli podziwiać unikatowe, znane na całym świecie wyroby z kolorowego szkła. Swoją oryginalnością młodych ludzi urzekły m. in. figurki zwierząt, wazony, świeczniki.