• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jesienna wyprawa do lasu klas 2a i 3a

„Hej, las rymanowski za mgłą...”

Las jest piękny przez cały rok, jednak jesienią mieni się pięknymi barwami. Wycieczka do lasu jest dobrym sposobem, aby się o tym przekonać. W mglisty poranek, 23 października 2012 roku, klasy 2a i 3a Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej, pod opieką Pani Urszuli Koźmy i Pani Alicji Zajdel, wzięły udział w takiej wyprawie. Jej głównym celem było poszerzenie wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Trasa wycieczki prowadziła przez Rymanów Zdrój do Cerkwiska w Wołtuszowej, dalej ścieżką zdrowia z powrotem do szkoły. Po Wołtuszowej oprowadzał nas Pan inż. leśnictwa Bartosz Szczepanik, który ciekawie opowiedział o lesie; roślinach w nim rosnących, a także jego czworonożnych i pierzastych mieszkańcach.

Dzięki naszemu przewodnikowi wiemy wszystko o cisach, bukach, dębach, jodłach i rosnących na nich porostach. Z zainteresowaniem słuchaliśmy też opowieści o nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Widzieliśmy miejsce gdzie dawniej stała cerkiew, pozostałości cmentarza, piękne rzeźby przedstawiające Łemków podczas codziennych prac oraz miejsce, w którym po śmierci męża mieszkała patronka naszej szkoły Anna z Działyńskich Potocka. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody była to udana wycieczka.

Uczniowie klasy 3a