• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

W galerii sztuki w Rymanowie Zdroju

„Sztuka jest filozofią życia”.

Cyceron

W dniu 4 stycznia 2013 roku uczniowie z klas Ia i Ib gimnazjum pod opieką wychowawców: Pani Iwony Kuci i Pana Waldemara Kilara odwiedzili galerię sztuki w Rymanowie Zdroju, która została uroczyście otwarta 22 grudnia ubiegłego roku.
W sali wystawienniczej zgromadzono dzieła sztuki artystów ziemi rymanowskiej: ikony Anny Myszkal, płótna jej ojca Roberta Myszkala, obrazy i rzeźby Krzysztofa Śliwki, portrety Dominika Hanusa, pejzaże Jana Tomkiewicza i Wojciecha Zagórskiego, abstrakcje Janusza Zacharzewskiego, fotografie Piotra Ciska, Macieja Szpiecha i Małgorzaty Wołczańskiej oraz szklane rzeźby Henryka i Rafała Ryszów. Komisarz wystawy Pan Łukasz Michalak w ciekawy sposób zaprezentował zgromadzone dzieła sztuki, krótko charakteryzując dorobek artystyczny autorów.

Mogliśmy podziwiać talent, kunszt i maestrię rodzimych twórców. Było to dla nas cudowne artystyczne doznanie, bo przeżyliśmy autentyczne katharsis, obcując z wielką sztuką twórców malarstwa, rzeźby, szkła i fotografii. Zaprezentowane dzieła, pełne ekspresji, wyraziste i oryginalne, skłoniły nas do refleksji nad urodą świata i życia, zainspirowały do podejmowania kolejnych wyzwań. Stanowią piękny przykład wrażliwości, pasji tworzenia, potrzeby dostrzegania rzeczy prawdziwych i ważnych. Z tych autentycznych dzieł sztuki emanuje prawda i magia.
Następnie udaliśmy się do parku w Rymanowie Zdroju, by pod pomnikiem Jana Pawła II zapalić znicz i oddać hołd wielkiemu Polakowi. W nastrój refleksji i zadumy wprawiła nas sentencja wyryta na płycie u stóp pomnika: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Wspólna wycieczka do Rymanowa Zdroju była dla wszystkich uczestników niezwykłą lekcją wychowawczą, a artystom gratulujemy talentu i wyobraźni, z niecierpliwością czekając na kolejne wernisaże.