• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piesza wędrówka drugoklasistów do Rymanowa

W dniu 29 maja 2015 roku klasa 2a pod opieką wychowawczyni Urszuli Koźmy wyruszyła na pieszą wyprawę do Rymanowa. Głównym celem wędrówki było porządkowanie grobów - patronki szkoły , Anny z Działyńskich Potockiej oraz jej rodziny. W drodze na cmentarz uczniowie z zainteresowaniem oglądali 13 kamiennych obelisków oraz Dębów Pamięci poświęconych ofiarom Katynia. Z ciekawością odczytywali nazwiska oficerów i policjantów z Rymanowa i okolic zamordowanych w Rosji w 1940 roku. Zatrzymali się też przy tablicy upamiętniającej 96 polskich polityków, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Na cmentarzu z entuzjazmem rozpoczęli prace porządkowe. Podzieleni na grupy, odpowiedzialnie wykonywali ustalone wspólnie zadania. Usunęli trawę i mech z płyt nagrobnych, oczyścili ścieżki między grobami, położyli świeże kwiaty i zapalili znicze. Zadbali również o sąsiadujące, zaniedbane groby.

Chłopcy z ogromnym przejęciem naprawili zniszczony krzyż rodziny Podoskich - podobno dawnych właścicieli kopalni ropy naftowej w Klimkówce. Niezwykle zaskakujące, ale bardzo miłe okazało się spotkanie z księdzem proboszczem - Mieczysławem Szostakiem, który bardzo ciepło mówił o naszej patronce, jej wielkim sercu, zasługach dla rozwoju uzdrowiska oraz jej rodzinie.
Była to nie tylko ciekawa lekcja historii, dzięki której dzieci odkryły nowe, nieznane, tajemnicze miejsca, ale też piękna lekcja przyrody. Podczas pieszej wędrówki podziwiały wiosenną przyrodę i piękne krajobrazy naszej Małej Ojczyzny.