• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wręczenie nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas 1- 3

W dniu 3 listopada 2015 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Jesienne zwierzątko” adresowanego do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs rozegrany został w trzech grupach wiekowych. Uczniowie klas pierwszych wyklejali jesienne zwierzątko z kolorowych liści, klasy drugie tworzyły prace z kasztanów i żołędzi, trzecioklasiści wykonywali zwierzątko z warzyw i owoców. Jury oceniając prace brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność i samodzielność ich wykonania.

Uwzględniając wysoki  poziom artystyczny wytworów trzecioklasistów przyznano ex aequo:
1 miejsce - Judycie Bolanowskiej, Oliwii Szybce i Julii Pitrus,
2 miejsce - Magdalenie Tomkiewicz, Emilii Smereckiej i Rafałowi Nowakowi,
3 miejsce - Natalii Wołczańskiej, Natalii Różowicz oraz Jakubowi Krukarowi.
Wyróżnienia specjalne zdobyli - Szymon Anczakowski, Milena Szaran i Artur Rygiel, natomiast wyróżnienia przyznano - Janowi Obercowi, Kacprowi Michnowiczowi i Przemysławowi Małkowi.
Wśród drugoklasistów 1 miejsce zajęła Weronika Zając, 2 - Barbara Bolanowska, 3 lokatę - Patryk Hanus. Wyróżnienia specjalne otrzymali Michał Mrozek i Oliwia Penar. Ponadto wyróżniono prace Macieja Dąbrowskiego, Zuzanny Kilar i Szymona Hanusa.
W najmłodszej grupie jury przyznało 11 wyróżnień. Otrzymali je: Olga Rogula, Zuzanna Kasperkowicz, Zuzanna Michnowicz, Gracjana Kenar, Wiktoria Kuczwar, Nikola Różowicz, Krystian Niemczyk, Dorian Smoleń, Dawid Smoleń, Jakub Siręga i Gracjan Tworek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrekcję szkoły. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej - Maria Niemczyk i Urszula Koźma.