• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Akcja „Pomóż bezdomnemu przyjacielowi” w klasach młodszych zakończona

W miesiącu październiku, w ramach Międzynarodowego Dnia Zwierzątka uczniowie edukacji wczesnoszkolnej brali udział w akcji charytatywnej „Pomóż bezdomnemu przyjacielowi”. Głównym celem przedsięwzięcia było wspieranie placówek opiekujących się niechcianymi zwierzętami, pomoc w zapewnieniu niezbędnych warunków życia opuszczonym czworonogom oraz uczenie wrażliwości, empatii i bezinteresownej pomocy. W akcji aktywnie wzięli udział uczniowie, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Dzięki zaangażowaniu dzieci udało się zgromadzić karmę, zabawki oraz miski dla potrzebujących psów i kotów. Dary zostaną przekazane przytulisku w Turaszówce, które zapewnia tymczasowy dom dla wielu zabłąkanych i porzuconych zwierząt.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za otwarte serce i miłość do zwierząt.
Organizatorki akcji - nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Urszula Koźma i Maria Niemczyk.