• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Życzenia Wiceprzewodniczącej Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Mężczyzn

„Życzę Ci subtelnej niecierpliwości wiosny i łagodnego wzrastania lata.
Życzę Ci cichej dojrzałości jesieni i mądrości dostojnej zimy”.

Z okazji Dnia Mężczyzn składam Panu dyrektorowi, wszystkim Panom nauczycielom oraz moim starszym i młodszym Kolegom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i spełnienia marzeń, satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków i wiele radości każdego dnia.
Bądźcie odważni, byście śmiało mogli iść do przodu, bądźcie silni, byście przezwyciężali wszystkie przeszkody, bądźcie mądrzy, byście umieli walczyć z głupotą tego świata, bądźcie konsekwentni, byście zawsze osiągali wyznaczone cele. Życzę Wam, by w Waszych sercach zawsze mieszkały: wiara, nadzieja i miłość.

Katarzyna Hanus