• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rekolekcje wielkopostne

„Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”.

Święty Jan Ewangelista

W dniach 10-11 marca 2016 roku w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stanisława BM w Rymanowie Zdroju odbyły się rekolekcje wielkopostne, adresowane do dzieci i młodzieży szkolnej. Spotkanie prowadził ksiądz wikariusz Sebastian Picur z parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Jaśliskach.
Punktem kulminacyjnym czwartkowego spotkania była znana wszystkim przypowieść o talentach i kazanie z nauką, osadzone w biblijnym kontekście, odwołujące się do realiów współczesnego świata. Puentą była myśl, że każdy z nas posiada jakiś talent i powinien umiejętnie go rozwijać i dzielić się z nim z drugim człowiekiem, że należy pielęgnować swoje pasje, że nie warto szybko się poddawać mimo rozmaitych przeciwności losu, że upór, determinacja i zapał są doskonałą pożywką dla rozwoju talentów i uzdolnień.

W piątek z niemałą uwagą obejrzeliśmy krótkometrażowy film „Cyrk motyli”, który uświadomił nam, jak poważnym problemem może być brak akceptacji samego siebie oraz brak poczucia własnej wartości. Główny bohater Will jest młodym mężczyzną, który nie posiada kończyn. Momentem zwrotnym w jego życiu jest chwila, kiedy odnajduje sens i odzyskuje wiarę w siebie. Dodatkowo staje się autorytetem dla innych, cierpiących i zagubionych osób. Jest przykładem osoby walczącej, która mimo przeciwności losu nie poddaje się. W ożywionej dyskusji, zainicjowanej przez księdza rekolekcjonistę po projekcji filmowej, padły ważne słowa o wartościach. Uzmysłowiliśmy sobie, że reżyser Joshua Weigel pokazał, że każdy może wnieść w szare, ludzkie życie odrobinę cudowności. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie. Spotkanie zakończyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Dwudniowe rekolekcje wielkopostne dostarczyły nam wszystkim wielu przeżyć i wzruszeń. Były doskonałym sposobem na przygotowanie się do świętowania Wielkiego Tygodnia. Odnowa moralna pogłębiła więzi z Kościołem. Dokonaliśmy weryfikacji dotychczasowego życia poprzez realizowanie prawd Bożych w domu i szkole.