• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Emilia Chmiel i Lidia Kasperkowicz laureatkami XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Świat bez barier”

„Chodź, pomaluj mój świat…”

W dniu 7 kwietnia 2016 roku zostały opublikowane wyniki XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Świat bez barier”, którego bieżąca edycja przebiegła pod hasłem „Owady podniosły skrzydła do lotu”. Ogromny sukces odniosły uczennice Pana Waldemara Kilara: Emilia Chmiel i Lidia Kasperkowicz (obie z klasy IIIb) zdobyły zaszczytne tytuły laureata i zostały zaproszone na galę podsumowującą do Wałbrzycha w dniach 9-11 czerwca 2016 roku.
Na konkurs napłynęło 106 prac z całej Polski. Jurorki – Edyta Borczyk, Monika Buj i Iwona Wawrzyniak z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu – postanowiły nagrodzić w kategorii gimnazjalnej dwie prace uczennic z Posady Górnej. Konkurs honorowym patronatem objęła Pani Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz – Leszczyńska oraz Prezydent Miasta Wałbrzych Pan Roman Szełemej.

Turniej literacki miał na celu popularyzację twórczości młodych ludzi, rozbudzanie talentów, umożliwienie twórcom nieprofesjonalnym konfrontacji własnych dokonań, poszukiwań artystycznych i literackich, wreszcie – wyszukiwanie twórców szczególnie uzdolnionych. Sukces Emilii Chmiel i Lidii Kasperkowicz nie jest przypadkowy – ich niemały potencjał, wrażliwość poznawcza i artystyczna wielokrotnie był dostrzegany przez jurorów w rozmaitych konkursach literackich w całym kraju. Gratulacje! Czekamy na relację z Wałbrzycha!