• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ostatnie wspólne wędrowanie klasy 3a

W dniu 23 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 3a pod przewodnictwem wychowawczyni Urszuli Koźmy wybrali się na ostatnią już, wspólną wędrówkę. Tym razem celem wycieczki było obejrzenie nieczynnego od kilku lat wyciągu narciarskiego w Rymanowie Zdroju. Dzieci z niecierpliwością chciały zobaczyć to miejsce. Mimo upału wyruszyły z energią. Z łatwością, drogą asfaltową pokonały niewielkie wzniesienie, po czym weszły w zacieniony las. Odważnie przechodziły po drewnianej kładce, podziwiały głębokie wąwozy i snujące się strumyki. Zachwycały się świeżym powietrzem, florą i fauną rymanowskiego lasu. Szybko dotarły do celu. Z zaciekawieniem oglądały stok, po którym jeszcze kilka lat temu zjeżdżało wielu pasjonatów zimowych sportów, opuszczony wyciąg orczykowy, niszczejący ratrak, przeznaczony do przygotowania tras narciarskich. Przyglądały się też barowej budce, siedziały przy stoliku, przy którym kiedyś narciarze rozgrzewali się ciepłymi posiłkami i napojami.

Miały także możliwość odczytania regulaminu wyciągu, porównania cen przejazdów z obecnymi, gdyż do tej pory zachowały się tablice informacyjne. Ubolewały też nad tym, że zimą znowu będzie tu pusto. W drodze powrotnej podziwiały rozległe widoki na Górę Zamkową, nasze uzdrowisko i malowniczą Posadę Górną. Trzecioklasiści zmęczeni, ale zadowoleni zatrzymali się w Restauracji „Piccolo”, by wspólnie zjeść pizzę i ochłodzić się pysznymi lodami. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy nad naszym Taborem. Ciepła woda zachęcała wszystkich. Były przeskakiwania po kamykach, wzajemne chlapanie i dużo radości. Szkoda, że to ostatnia klasowa wycieczka.
Dzięki wspólnym wędrówkom i wyjazdom trzecioklasiści poznali najciekawsze zakątki Rymanowa, Rymanowa Zdroju, okolic oraz naszego regionu. Wiedzą, że mieszkają w przepięknym miejscu, z bogatą historią, kulturą i tradycją.


Wychowawczyni klasy 3a - Urszula Koźma