• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wielkie sukcesy literackie naszych uczniów!

„Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy”.

Henryk Sienkiewicz

W dniu 8 grudnia 2021 roku zostały opublikowane wyniki 16. edycji Wojewódzkiego Konkursu „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, organizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Nienadówce. Konkurs, cieszący się ogromnym zainteresowaniem środowisk szkolnych, uchodzi za prestiżowy ze względu na honorowy patronat Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Dość powiedzieć, że na adres organizatora wpłynęło aż 265 prac ze szkół położonych na terenie województwa podkarpackiego. W gronie wyróżnionych autorów znalazło się aż czworo literatów z Posady Górnej. W kategorii klas 4-6 uczniowie zmierzyli się z formą baśni jako reinterpretacji powiastki Henryka Sienkiewicza „Bajka”, oraz listu prywatnego, skierowanego do ulubionej postaci z licznych dzieł polskiego noblisty. Natomiast siódmo- i ósmoklasiści mieli za zadanie stworzyć kartkę z pamiętnika autora „Bez dogmatu”, odnoszącą się do autentycznych wydarzeń z życia twórcy, lub ustosunkować się do tezy, którą była znana myśl Sienkiewicza: „Sławić wszystko co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość”.

Ostatecznie jury, powołane przez organizatora, postanowiło docenić potencjał intelektualny oraz wrażliwość na słowo aż czworga uczniów z Posady Górnej. Tytuł laureata zdobyli: Jakub Szul (klasa 5a) za porywający list skierowany do Skawińskiego, tytułowego bohatera noweli „Latarnik”, Maja Penar (klasa 5a) za wzruszający list adresowany do Nel Rawlison z powieści „W pustyni i w puszczy”, Julia Szepieniec (klasa 5b) za baśń „Za górami, za lasami”, stanowiącą ciekawą kontynuację „Bajki”, opowiadającej o losach księżniczki obdarowanej wieloma przymiotami oraz talentami przez wróżki. Listę zwycięzców zamknęła Alicja Hanus (klasa 7b), która zredagowała kartkę z pamiętnika. Uwieczniła ona przebieg wręczenia literackiej Nagrody Nobla Henrykowi Sienkiewiczowi w rocznicę śmierci jej fundatora 10 grudnia 1905 roku. Wówczas polski twórca do zgromadzonej widowni w Sztokholmie, chcąc wykorzystać własną chwałę do zainteresowania Europy sprawą polską, powiedział: „Jednakże zaszczyt ten, cenny dla wszystkich, o ileż jeszcze cenniejszym być musi dla syna Polski! Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysięcznych dowodów, że ona żyje! Głoszono ją niezdolną do myślenia i pracy, a oto dowód, że działa! Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że umie zwyciężać!”. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Nagrody, ze względu na sytuację pandemiczną oraz podjęcie decyzji o zdalnym nauczaniu, będzie można odbierać u organizatora od 10 stycznia 2022 roku. Brawa! Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar.