• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wielki Test Edukacyjny

„Przeszłość zachowana w pamięci
 jest częścią teraźniejszości”.

Tadeusz Kotarbiński

Poznaliśmy wyniki Wielkiego Testu Edukacyjnego „WIEKI I DZIEJE” zorganizowanego przez Biuro Doradztwa „Ratio” w Błoniach. Uczniowie naszej szkoły wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych: I – klasy 5–6, II – klasy 7–8.
Młodsi uczestnicy zmotywowani zostali do poznania państwowości polskiej. Temat obejmował zakres wiedzy od organizacji plemiennej, poprzez wydarzenia związane z rządami dynastii Piastów, aż po wiek XV. Uczniowie musieli wykazać się znajomością wielu faktów, osób i miejsc. Warto też podkreślić, że dla uczestników konkursu z klas piątych, było to szczególne wyzwanie, gdyż tematyka testu daleko wyprzedzała ramy chronologiczne realizowanej podstawy programowej. Do testu z wielkim entuzjazmem przygotowywali się na zajęciach dodatkowych organizowanych przez Panią Annę Bałukę.

To zaangażowanie przyniosło bardzo dobre efekty. Najlepsze wyniki uzyskali: Julia Szepieniec z klasy 5b i Jakub Szul z klasy 5a. Ponadto świetnie zaprezentowali swoją wiedzę: Julia Mazurek, Anna Ziajka i Zuzanna Szwarc z klasy 5b oraz Mikołaj Cisek z klasy 5a i Jakub Siręga z klasy 6a.
Uczestnicy II kategorii z klas 7–8 odpowiadali na pytania dotyczące burzliwej historii Polski, obejmującej czasy rozbiorów, podejmowanych prób ratowania Rzeczpospolitej aż po epokę napoleońską. Tu z pytaniami najlepiej poradzili sobie i uzyskali najwyższe wyniki: Dorian Smoleń, Dawid Smoleń i Szymon Bałuka z klasy 7a. Na wyróżnienia zasługują także: Szymon Niemczyk z klasy 7b, Patryk Rij i Radosław Władyka z klasy 8b oraz Jakub Rajnik z klasy 7a.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.