• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je? - czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry”

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu zapobiegania czerniakowi „Znamię! Znam je? – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry”. Głównym celem realizacji programu jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję ryzyka w zakresie pierwotnej profilaktyki nowotworów. Kampania edukacyjna „Znamię! Znam je?” ma za cel upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków oraz budowanie właściwych prozdrowotnych postaw młodzieży.
W ramach działań prozdrowotnych uczniowie klas ósmych włączyli się do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka. Podczas lekcji z pedagogiem szkolnym uczniowie dowiedzieli się, jakie są przyczyny powstawania czerniaka. Uczniowie poznali też tzw. złote zasady dotyczące profilaktyki czerniaka:
1. Całkowity zakaz korzystania z solarium.
2. Noszenie odzieży celem osłonięcia skóry.

3. Używanie kremów z filtrami.
4. Noszenie czapek, kapeluszy.
5. Unikanie słońca w godz. 12.00 - 14.00.
6. Noszenie okularów z filtrem.
7. Opalanie się w cieniu.
8. Badanie znamion u dermatologa.
Program „Znamię! Znam je?” realizowany jest przez Fundację „Gwiazda Nadziei” w partnerstwie z wojewódzka Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Obecnie czerniak, czyli złośliwy nowotwór skóry jest jednym z groźniejszych zmian, jakie dotykają naszą skórę. Jednak wykryty wcześnie daje prawie stuprocentową wyleczalność.