• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zajęcia pozalekcyjne

"Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach".
Emil Oesch


Wszyscy uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania uzdolnień oraz szansę wyrównania braków edukacyjnych podczas zajęć pozalekcyjnych prowadzonych nowatorskimi metodami przez doświadczonych nauczycieli – praktyków. Bogaty wachlarz zajęć mających różnorodną formę: od warsztatów i kursów przygotowawczych przez kluby dyskusyjne i koła olimpijskie po spotkania indywidualne i treningi adresowany jest zarówno do uczniów ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Różnorodna oferta dydaktyczna cieszy się sporym zainteresowaniem naszych wychowanków.

W roku szkolnym 2016/2017 oferujemy:

dla uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej:

 • zajęcia wyrównawcze,
 • zajęcia rozwijające zainteresowania.

dla uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej:

 • zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, z matematyki i z języka angielskiego,
 • zajęcia rozwijające zainteresowania: z języka polskiego, z języka angielskiego, z matematyki, z historii, z muzyki oraz biblioteczne i sportowe.

dla uczniów z klas I-III gimnazjum:

 • zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i z matematyki,
 • zajęcia rozwijające zainteresowania: z języka polskiego, z języka angielskiego, z matematyki, z historii, z fizyki, z chemii, z geografii, z biologii, z muzyki oraz biblioteczne i sportowe.