• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Finał 24 Gminnego Konkursu „Aleją Gwiazd”

W dniu 29 października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbył się finał 24 Konkursu Piosenki „Aleją Gwiazd”.  Głównym celem konkursu było prezentowanie umiejętności wokalnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej gminy. W koncercie finałowym brało udział 31 uzdolnionych wykonawców wyłonionych na drodze eliminacji gminnych. W kategorii szkół podstawowych, w grupie najmłodszej – 2. miejsce zdobyła Oliwia Szybka z klasy 3a, 3. miejsce przyznano natomiast Mai Barańskiej - uczennicy klasy 2a. Ponadto w tej grupie wiekowej wyróżnienia otrzymali: Marta Telega i Michał Kopecki z klasy 1a, Zuzanna Kasperkiewicz z klasy 1b oraz Anna Dąbrowska- uczennica klasy 3b. W grupie gimnazjalnej Anita Ziajka z klasy IIIB zdobyła 3. miejsce, Lidia Kasperkowicz - jej klasowa koleżanka wyśpiewała wyróżnienie specjalne a Oliwia Staroń i Martyna Jasina - uczennice klasy IA zdobyły wyróżnienie.

Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk zastępcy burmistrza - Pana Jana Materniaka. Cieszymy się z sukcesów naszych podopiecznych.
Uczennice do konkursu przygotowywały Panie: Urszula Koźma, Alicja Zajdel, Maria Niemczyk, Magdalena Kasperkowicz. Agnieszka Szul oraz Pan Bogusław Malinowski.