• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”.

Lech Kaczyński

W dniu 1 marca 2016 roku Katarzyna Hanus, zastępca Przewodniczącego SU, wygłosiła przez radiowęzeł komunikat poświęcony Narodowemu Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wszyscy członkowie społeczności szkolnej dowiedzieli się, że pomysł ustanowienia tego święta podjął w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński, by oddać hołd żołnierzom polskiego podziemia walczącym z komunizmem. Byli prawdziwymi bohaterami, ponieważ – w obronie niepodległego bytu państwa polskiego – przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi.

W tym roku po raz szósty obchodzimy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W celu oddania hołdu wielkim bohaterom organizowane są nie tylko w kraju uroczystości rocznicowe: apele, montaże patriotyczne, sesje naukowe i konferencje, marsze pamięci, wystawy. W wielu miastach świata odbywa się bieg: „Tropem Wilczym” na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Jest to hołd dla ostatniego partyzanta, ponieważ Józef Franczak pseudonim „Lalek” poległ właśnie w 1963 roku.
Pamiętajmy: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzimy zawsze 1 marca, ponieważ tego dnia w 1951 roku w Warszawie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce – będących ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”.