• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Katarzyna Hanus z tytułem finalisty Konkursu Fizycznego

„W nauce istnieje tylko fizyka”.

Ernest Rutherford

W dniu 1 marca 2016 roku poznaliśmy ostateczne wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, w którym startowali uczniowie gimnazjum województwa podkarpackiego. Bardzo dobry wynik osiągnęła Katarzyna Hanus z klasy IIIb. Uczennica, przygotowywana przez Panią Agatę Maśnik, zajęła ex aequo 41. miejsce, uzyskując tytuł finalisty.
Wspomnieć wypada, że w bieżącym roku szkolnym dokonano zmian w Regulaminie organizacji konkursów przedmiotowych, w myśl których tytuł laureata przyznaje się najlepszym 35% uczestników etapu III po zsumowaniu wyników z rundy rejonowej i wojewódzkiej. Katarzyna Hanus otarła się o upragniony tytuł, ponieważ do pełni szczęścia zabrakło zaledwie 1p. Uczennica łącznie uzyskała 80% punktów możliwych do zdobycia. Brawa! W finale olimpijskich zmagań wystartowało 93 uczestników.