• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Projekt edukacyjny

„Tylko praca daje okazję odkryć nam nas samych, pokazać to, czym naprawdę jesteśmy, a nie tylko to, na co wyglądamy”

Joseph Conrad

W dniu 3 marca 2016 roku odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego, którego temat przewodni brzmiał „Europa - nasz wspólny dom”. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Pan Jan Materniak, dyrekcja szkoły: Pan Piotr Cisek i Pani Agnieszka Szul oraz rodzice drugoklasistów i ich młodsi koledzy z klasy I A. Gospodarzami i głównymi bohaterami popołudnia były klasy II A i II B. Przez kilka miesięcy uczniowie pracowali w 9. grupach przedmiotowych, przygotowując się do występów. Wspierali ich w tym opiekunowie merytoryczni. Praca polegała na wyszukiwaniu i gromadzeniu materiału, który czerpali z różnych źródeł informacji, by później umiejętnie go wyselekcjonować.

Drugoklasiści podczas tych działań poznali wiele interesujących i pięknych miejsc naszego kontynentu oraz sławnych ludzi z różnych dziedzin nauki, techniki, literatury, kultury czy sportu. Nauczyli się współdziałania w grupie, odpowiedzialności za powierzone im zadania, szacunku dla pracy innych, systematyczności i dokładności, a co najważniejsze - mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Nad całością projektu czuwały wychowawczynie: Pani Agnieszka Kindlik i Pani Maria Szczepaniak.