• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Laureaci Medalu „Sapere aude” im. Anny z Działyńskich Potockiej

„Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać”.

Paulo Coelho

W dniu 24 czerwca 2016 roku dyrektor Piotr Cisek podczas uroczystości zakończenia nauki w obecności społeczności szkolnej wręczył utalentowanym uczniom klas programowo najwyższych zaszczytne wyróżnienie – Medal „Sapere aude” im. Anny z Działyńskich Potockiej. Kapituła Medalu postanowiła w bieżącym roku szkolnym uhonorować uczniów za wybitne sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe. Oto lista laureatów:

 • Kamila Małek, Sara Pitrus, Maria Przybyła, Maria Różowicz, Julia Niemczyk jako zdobywczynie 1. miejsca w Finale Wojewódzkim oraz 5. miejsca na Mistrzostwach Polski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt,
 • Katarzyna Hanus jako laureat Konkursu Matematycznego i finalista Konkursu Fizycznego,
 • Michał Macnar jako finalista Konkursu Polonistycznego i finalista Konkursu Chemicznego,
 • Lidia Kasperkowicz jako zdobywczyni 1. miejsca w Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek Pogranicza.

Medal Anny z Działyńskich Potockiej, wykonany z brązu przez światowej sławy grawera Krzysztofa Chwalebę, jest wręczany od roku 2011 tym uczniom, którzy swoimi sukcesami rozsławiają imię szkoły.